רגישות ופחד מרעשים

לאור האירועים האחרונים ובתקוה שלא תזדקקו לזה בימים הקרובים, ננסה לתת פה מספר טיפים כיצד להכין את הבית וכיצד לנהוג בזמן אזעקה או כל רעש אחר. חשוב להדגיש כי לרגישות ופחד מרעשים עלולות להיות תוצאות קשות, במיוחד כאשר הכלב מצליח לברוח מביתו ולהעלם!


כמו בכל בעיית התנהגות, כלב הרגיש לרעשים צריך לקחת לבדיקה רפואית מקיפה. כאב הוא אחד הגורמים לרגישות לרעשים. לדוגמא, כלב עם כאב באגן, השומע לראשונה רעש מבהיל עשוי לקפוץ או לרוץ כתגובת בהלה ראשונית, במידה והתנועה הפתאומית הזו גורמת לו לכאב חד באגן הוא עלול לקשר את הרעש עם הכאב ובפעמים הבאות שישמע את הרעש תגובת הפחד כבר תהיה משמעותית יותר ויותר… במידה ונמצא את מקור הכאב נוכל לתת לכלב משככי כאבים ולאט לאט ללמד אותו שכבר לא צריך לפחד מהרעש. בכל מקרה, במקרים בהם הכלב מראה סימנים של רגישות לרעשים כדאי לקבוע ייעוץ התנהגותי מקיף שכולל גם בדיקה פיזיקלית מלאה וגם אבחון התנהגותי לשם הרכבת תוכנית טיפול מלאה.

מה נוכל לעשות בינתיים כדי להקל על הכלב?

יש מספר דברים לא מסובכים שאפשר לעשות כדי לעזור לחברנו על ארבע כשיש רעשים חזקים בחוץ ולא משנה אם זה רעש של זיקוקים, אזעקות, רוחות או רעמים:


סידור הסביבה סגירת חלונות ותריסים על מנת להפחית את הרעש וגם למנוע מהכלב לברוח מהבית. צרו לכלב פינה נעימה בחדר הממד. אפשר להכין מראש קופסת קרטון גדולה עם פתח (או כל איגלו לכלבים) ולכסות אותה בשמיכת פוך. הפוך מבודד רעשים ויעזור להפחית את הרעש שהכלב שומע. כמובן שחשוב לוודא שיש מעבר אויר!


הסחת דעת במקרים של רעמים ורוחות ניתן להשתמש ברעשי רקע כמו מוזיקה, טלוויזיה, רעש מכונת הכביסה יכולים למסך על הרעשים מבחוץ. ברשת קיימים גם דיסקים להשמעת מוזיקה מרגיעה לכלבים. נסו לשחק עם הכלב במשחק אותו מאוד אוהב, תנו לו עצמות לעיסה או קונג למשל.


היו רגועים! במיוחד במקרים של אזעקה השתדלו להישאר רגועים עד כמה שניתן. להתנהגות שלנו השפעה ישירה על הכלב, התנהגו כאילו הכל בסדר, אל תענישו את הכלב אם גורם נזק או נותן צרכים בבית ושימו לב לדברים שעוזרים לכלב להירגע.


מגע

אם הכלב נרגע כשאתם מלטפים אותו, לטפו אותו ליטוף מרגיע ארוך מהראש ועד הזנב, אך אם לא נרגע הניחו לו.


טיפול תרופתי במקרים של תגובת פחד משמעותית במקרים בודדים של אזעקות ניתן ומומלץ לטפל בתרופות מרגיעות גם ללא אבחון מסודר. באזורים בהם תדירות האזעקות לצערנו גבוהה מומלץ שכן לבצע אבחון ולבנות תוכנית טיפול מסודרת.435 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול